Kariera

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej online?

• Zakładki: 54


Dostałeś propozycję zdalnej rozmowy rekrutacyjnej? Przeczytaj, o jakie aspekty zadbać, by zaprezentować się przed rekruterem jak najlepiej. Przygotuj się do rozmowy tak, jakby odbywała się w siedzibie firmy. Rozmowa z domu nie oznacza rezygnacji z profesjonalizmu!

Kwestie techniczne

Podstawowym błędem w kontekście rozmowy rekrutacyjnej online jest niedopilnowanie, by działał sprzęt. Zanim zacznie się rozmowa – najlepiej dzień wcześniej i godzinę wcześniej – sprawdź, czy kamerka i mikrofon działają poprawnie. Na wszelki wypadek miej pod ręką zapasowe urządzenie, np. smartfon. Upewnij się, że w trakcie rozmowy domownicy nie będą obciążali łącza internetowego. Pamiętaj też, by mieć otwarte CV, ofertę pracy, zadanie rekrutacyjne i inne istotne pliki.

Otoczenie podczas rozmowy rekrutacyjnej

Nawet jeśli na rozmowie rekrutacyjnej w kamerce będzie widać tylko głowę i barki, ubierz się elegancko cały. Po pierwsze pozytywnie przekłada się to na psychikę. Po drugie unikniesz wpadki, gdybyś jednak musiał wstać. Zadbaj o ciszę w domu, dobre oświetlenie i schludne, bezpieczne tło do rozmowy, np. pustą ścianę. Uwaga! Jeśli w czasie rozmowy będziesz udostępniał pulpit rekruterowi, zadbaj o porządek także tutaj.

Warunki pracy

Na rozmowie na pewno padnie pytanie o warunki pracy, jakie Cię interesują. Nie zostawiaj myślenia o zarobkach, trybie pracy czy innych kwestiach związanych z tym tematem na ostatnią chwilę. Miej gotowe propozycje i argumenty stojące za tym, by warto było Ci zapewnić właśnie takie warunki. Równocześnie miej w pamięci treść ogłoszenia pracodawcy. Jeśli praca w Zielonej Górze wymaga bycia na miejscu w każdą środę, bo zespół robi podsumowanie projektów, nie zaczynaj od pytania, czy w środę możesz pracować zdalnie.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *