Kariera

5 powodów, dla których warto zostać opiekunem seniorów w Niemczech

• Zakładki: 72


Kochasz pomagać ludziom? Chcesz mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie osób starszych? Sprawdź, dlaczego warto zostać opiekunem właśnie w Niemczech, a nie znacznie bliżej domu – w Polsce. Poznaj największe atuty pracy w roli opiekuna za zachodnią granicą.

Poznawanie historii z pierwszej ręki

Każdy człowiek to unikalna historia. Starsze osoby przeżyły wiele, dlatego mają szczególnie dużo historii do opowiedzenia. Wyjeżdżając do Niemiec, możesz trafić np. na osobę, która przed drugą wojną światową chodziła do polskiej szkoły. Poznasz tajniki zapomnianych zawodów i opowieści ze świata, który był zupełnie inny od obecnego. I wszystko to w ramach innej, sąsiedzkiej kultury!

Wpływ na jakość jesieni życia

Starsi ludzie bywają schorowani i samotni. Jeśli trafisz do seniora, któremu zmarł małżonek, pozostali bliscy zaś nie mają możliwości zajmowania się nim całodobowo, rozświetlisz jego życie. Podarujesz mu radość i nadzieję, czyli to, co bezcenne. Niestety w Polsce takie osoby rzadko mogą sobie pozwolić na prywatną opiekę.

Bardzo dobre zarobki

Jeśli próbowałeś już pracy w zawodzie w rodzimym kraju, zapewne wiesz, że opieka nad osobami starszymi w Polsce nie jest dobrze opłacana. Co innego w Niemczech, gdzie w podobnym wymiarze godzin można zrobić nawet… czterokrotnie więcej!

Podszkolenie się z języka niemieckiego

Znajomość języka niemieckiego jest przydatna, choć nie zawsze wymagana (nie musisz znać języka, jeśli senior nie jest komunikatywny, a rodzina posługuje się angielskim). Nawet jeśli będziesz korzystał z niemieckiego, nie musisz znać go perfekcyjnie. Poprawisz umiejętności w praktyce, przebywając wśród native speakerów.

Dostęp do niemieckiej kultury

Ostatni ogromny walor pracy to przebywanie w niemieckiej kulturze i możliwość zwiedzania miast, odwiedzania muzeów i galerii, innych ulubionych miejsc. Będziesz to robił w ramach wycieczek z seniorem (może nawet dowiesz się czegoś wyjątkowego!) albo po godzinach pracy, o ile nie jest to opieka całodobowa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
81 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *