Prawo

Czy posiadanie i palenie z bonga są legalne?

• Zakładki: 452


Ponieważ o substancjach psychoaktywnych mówi się niewiele i rzadko w sposób otwarty czy obiektywny, narosło wokół nich wiele mitów. Dziś przyjrzymy się zagadnieniu legalności bonga – zarówno kupowania i posiadania tego przedmiotu, jak i korzystania z niego. Zapraszamy!

Bongo do palenia a użytek niezgodny z prawem

O bongu do palenia można myśleć jak o nożu do krojenia, cięcia. Oba akcesoria służą zarówno rzeczom dobrym i neutralnym, jak i złym oraz niezgodnym z prawem. Nikt jednak nie zabrania kupowania czy używania noża. Mało tego, w polskim prawie w pełni legalne jest noszenie przy sobie noża do samoobrony. Podobnie sprawa wygląda, kiedy chodzi o bongo do palenia. Sam przedmiot nie jest nielegalny. Niezgodny z prawem może być co najwyżej sposób jego wykorzystania, a przede wszystkim środek, którym nabija się bongo: marihuana niemedyczna.

Bongo do palenia a aktywne użytkowanie

Należy podkreślić, że nie tylko kupowanie i posiadanie bonga jest legalne, ale zgodne z prawem jest także… palenie z niego. Wszystko bowiem zależy od substancji, którą się w nim umieści. Jeżeli są to zioła inne niż marihuana niemedyczna – od niezdrowego tytoniu po zdrowe miętę, szałwię bądź rumianek – wszystko jest w porządku. Ponadto wielu osobom bongo podoba się wizualnie, więc chcą je mieć na kredensie czy innej szafie dla ozdoby – w tym również nie ma niczego złego ani nielegalnego.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indorshop.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
314 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *