Finanse

Spłata kredytu przed terminem a zwrot prowizji BNP Paribas Bank – o czym warto wiedzieć?

• Zakładki: 108


Ustawa o kredycie konsumenckim umożliwia kredytobiorcom do wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego. Jednocześnie osobom, które zdecydowały się na taki krok, zapewnione jest prawo do otrzymania zwrotu kosztów kredytu za okres, o jaki została skrócona umowa kredytowa. Komu dokładnie należy się zwrot prowizji BNP Paribas Bank i jak go uzyskać?

Czym jest kredyt konsumencki?

Kredytem konsumenckim nazwiemy każdy kredyt (a także pożyczkę), która została udzielona odpłatnie osobie prywatnej na cele niezwiązane z pracą zawodową, działalnością gospodarczą czy rolniczą. Kredyt konsumencki może być udzielony do kwoty 255 550 zł.

Aby móc uzyskać zwrot prowizji BNP Paribas Bank umowa kredytowa musiała być podpisana po 18 grudnia 2011 roku, a zobowiązanie musiało zostać spłacone w całości przed terminem – według harmonogramu spłaty kredytu.

Jak uzyskać zwrot prowizji BNP Paribas Bank?

Zwrot prowizji BNP Paribas nie jest udzielany automatycznie. Aby go uzyskać, po spłaceniu zadłużenia należy złożyć odpowiedni wniosek do banku. Można także zlecić taką usługę profesjonalnej firmie, która na podstawie pełnomocnictwa, uzyska zwrot prowizji. Jego wysokość będzie obliczona proporcjonalnie, czyli za okres, o jaki skrócona została umowa kredytowa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Odbierz Pieniądze.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
145 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *