Finanse

Faktoring odwrotny — co to jest?

• Zakładki: 95


Faktoring odwrotny to innowacyjna postać powszechnie znanej w środowiskach biznesowych usługi finansowej, jaką jest finansowanie faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności. W tym przypadku przedsiębiorca zwraca się do faktora o opłacenie zobowiązań przedsiębiorstwa. Przykładowo mogą to być bieżące składki ZUS, podatki i faktury zakupowe. Sprawdź, dla kogo dedykowany jest faktoring odwrotny i dlaczego warto z niego korzystać!

Faktoring odwrotny jest bardzo potrzebny dla firm

Firmy działające na rynku mogą być w różnej sytuacji finansowej. Niektóre przedsiębiorstwa w ogóle nie muszą korzystać z usług finansowych, ale zdecydowana większość chętnie skorzysta z każdej możliwej metody wspierania prowadzenia biznesu. Dzisiejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej są zdecydowanie trudniejsze niż kiedyś, co ma związek z trwającą od 2020 roku światową pandemią koronawirusa i ciągle powracającym widmem kryzysu. Chociaż ten rodzaj faktoringu generuje koszty dla firm, to zapewnia im „święty spokój” i możliwość rozwoju. Ta opcja przypomina kredyt z banku, chociaż faktoring odwrotny w ogóle kredytem nie jest.

Faktoring odwrotny nie jest usługą dla wszystkich

Opcja faktoringu odwrotnego na chwilę obecną nie jest możliwa do wdrożenia we wszystkich firmach. Warunki współpracy wyznacza firma specjalizująca się w faktoringu, ale zazwyczaj usługa jest kierowana do dużych firm, które mają pokaźne obroty i mają opinię rzetelnych graczy w biznesie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *