Finanse

Zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu

• Zakładki: 107


Osoby, które spłacają kredyt gotówkowy, mogą spłacić go przed terminem. Pozwala to szybciej uwolnić się od zobowiązania finansowego, a także odzyskać część kosztów tego kredytu. Kiedy należy się zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu i jak go uzyskać?

Spłata kredytu przed czasem a zwrot kosztów kredytu

Ustawa o kredycie konsumenckim daje nam prawo – w określonej sytuacji – do przedterminowego uregulowania zobowiązania. Abyśmy mogli z niego skorzystać, nasz kredyt musi spełniać kryteria kredytu konsumenckiego, a umowa kredytowa musiała być podpisana po 18 grudnia 2011 roku.

Kredyt konsumencki udzielany jest odpłatnie przez bank osobie prywatnej na cele niezwiązane z działalnością zawodową, gospodarczą ani rolniczą. Kwota kredytu nie może przekraczać 255 550 zł.

Warunkiem otrzymania zwrotu kosztów kredytu jest również uiszczenie kwoty ze wszystkimi kosztami kredytu. Jeśli więc spłaciliśmy kredyt przed czasem w kwocie wskazanej w aktualnym harmonogramie, należy nam się zwrot dodatkowych kosztów kredytu. Wysokość zwrotu obliczana jest proporcjonalnie za okres, o jaki przyspieszyliśmy spłatę zadłużenia. Aby odzyskać należne pieniądze, należy złożyć wniosek o zwrot kosztów – o pomoc w jego przygotowaniu i dopełnieniu warto poprosić specjalistów z Kancelarii Finansowej Odbierz Pieniądze. Kluczowe jest bowiem prawidłowe obliczenie wysokości zwrotu. Prawo do zwrotu kosztów przysługuje również osobom, które spłaciły przed czasem kredyt konsolidacyjny.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *