Biznes

Do kogo skierowany jest faktoring samorządowy?

• Zakładki: 213


Chcesz korzystać z faktoringu i uzyskiwać środki pieniężne na bieżące wydatki firmowe, ale nie wiesz, który rodzaj usługi wybrać? Poznaj faktoring samorządowy. Przekonaj się, kto może z niego skorzystać oraz w jakiej sytuacji.

Czym jest faktoring samorządowy?

Chociaż wciąż mało popularna w Polsce, branża faktoringowa stale się rozwija i dopasowuje produkty do przedsiębiorców. Skrojone na potrzeby firm działających na konkretnych rynkach są m.in. faktoring eksportowy (zagraniczny) i faktoring samorządowy (lokalny). Ten drugi stanowi ofertę skierowaną do przedsiębiorców świadczących usługi na zlecenie Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST), do których zaliczają się gminy, powiaty i województwa.

Dzięki faktoringowi samorządowemu przedsiębiorca może natychmiast uzyskać wynagrodzenie za wyświadczone usługi, a nierzadko także przenieść na faktora ryzyko niewypłacalności ze strony JST. Należy jednak pamiętać, że faktury przekazane firmie zewnętrznej muszą dotyczyć usług, które zostały już wykonane i odebrane przez JST.

Jakie firmy skorzystają na faktoringu samorządowym?

Nie ma znaczenia, z jakiej branży jest Twoja firma. Jeśli tylko świadczysz usługi na rzecz JST i masz poświadczenie wykonanych prac w postaci wystawionych faktur, możesz skorzystać z faktoringu samorządowego. Na takie rozwiązanie decydują się m.in. firmy sprzątające i dbające o porządek w inny sposób, np. wywożące śmieci, ogrodnicze, cateringowe, ochroniarskie. Nie musisz świadczyć usług stałych ani cyklicznych – z faktoringu samorządowego skorzystają także firmy budowlane i remontowe wykonujące pracę jednorazową. Ponadto na faktoring może zdecydować się firma sprzedająca JST produkty, chociażby artykuły biurowe.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
220 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *