Finanse

Czy można unieważnić kredyt we frankach?

• Zakładki: 80


Spłata kredytu we frankach spędza sen z powiek wielu Polakom. Frankowicze mogą jednak liczyć na wsparcie – sądy powszechne po orzeczeniu TSUE coraz częściej opowiadają się po stronie kredytobiorcy i orzekają wyroki na ich korzyść. Co to oznacza w praktyce? Istnieje możliwość zlikwidowania kredytu we frankach. Po latach okazuje się, że umowy na kredyty walutowe zawierane pomiędzy bankami a kredytobiorcami w latach 2004-2008 były wadliwie skonstruowane i zawierały niedozwolone klauzule. Jak zyskują na tym kredytobiorcy?

Jak uwolnić się od kredytu we frankach?

Jako kredytobiorca możesz pozwać bank o umowę we frankach. Do rozwiązania problemu prowadzą najczęściej dwie drogi.

  • Unieważnienie kredytu we frankach – unieważnienie umowy kredytowej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.
  • Odfrankowienie kredytu – usunięcie z umowy kredytowej klauzul walutowych i zmniejszenie salda zadłużenia, które nie jest od tego czasu zależne od kursu CHF i staje się zobowiązaniem w PLN.

W obu przypadkach konieczna będzie pomoc prawna dla frankowiczów. Dzięki współpracy z dobrym radcą prawnym sprawy unieważnienia kredytu we frankach najczęściej kończą się rozpatrzeniem na korzyść frankowicza. Kancelaria pomoże w sporządzeniu pozwu o unieważnienie umowy kredytowej i zapewni prawne wsparcie w ochronie Twoich interesów jako kredytobiorcy. Zależy Ci na unieważnieniu kredytu we frankach? Skorzystaj ze wsparcia profesjonalnej kancelarii, aby zwiększyć swoją skuteczność w sporze frankowym z bankiem.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Dr Karol Smoter.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *