Bez kategorii

Wośp 2021 ile zebrano pieniędzy

• Zakładki: 2


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 zakończyła się sukcesem! W tym roku udało się zebrać aż 128 milionów złotych, co jest rekordowym wynikiem w historii WOŚP. To niesamowite osiągnięcie jest możliwe dzięki wsparciu milionów ludzi, którzy wspierali akcję i dokonywali datków. Pieniądze te będą przeznaczone na ratowanie życia i poprawianie jakości życia dzieciom oraz młodzieży chorującej na różne schorzenia. Dzięki temu milionom ludzi możliwe będzie skorzystanie z najnowocześniejszych metod leczenia i rehabilitacji.

Jak wyglądała akcja WOŚP 2021 – podsumowanie zebranych pieniędzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2021 roku zorganizowała swoją 28. edycję. Akcja odbyła się w dniach 10-17 stycznia 2021 roku i miała na celu zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali oraz placówek opieki zdrowotnej.

W tym roku WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę – ponad 127 milionów złotych! Pieniądze te pochodziły głównie od darczyńców indywidualnych, ale także od firm i instytucji. Ponadto, w ramach akcji WOŚP 2021, zebrano ponad 1 milion euro na rzecz Fundacji WOŚP oraz ponad 2 miliony euro na rzecz innych organizacji charytatywnych.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla szpitali i placówek opieki zdrowotnej w całej Polsce. Dzięki temu lekarze będą mogli lepiej diagnozować i leczyć pacjentów, a także poprawić jakość usług medycznych w naszym kraju.

Jakie są najciekawsze historie związane z WOŚP 2021?

WOŚP 2021 to jubileuszowa, 28. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wyjątkowo wszystkie wydarzenia odbywają się w formie online. W ramach tegorocznego finału zaplanowano szereg ciekawych inicjatyw, które mają na celu zachęcenie do udziału i wsparcia akcji.

Jedną z najbardziej interesujących historii jest projekt „Koncert dla Polski”, który ma na celu zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali oraz placówek opieki medycznej. Projekt polega na tym, że artyści i muzycy z całej Polski biorą udział w koncercie online, który będzie transmitowany przez internet.

Kolejną ciekawostką jest projekt „WOŚP dla Seniora”, który ma na celu pomoc seniorom w czasie pandemii. Akcja polega na tym, że osoby starsze otrzymują bezpłatny dostęp do internetu oraz sprzętu elektronicznego, aby móc skorzystać z usług telemedycyny i teleopieki.

Innym interesującym projektem jest „WOŚP dla Dzieci”, który ma na celu pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętym skutkami pandemii. Akcja polega na tym, że rodzinom dotkniętym trudnościami finansowymi przekazywane są bezzwrotne dotacje oraz pakiety edukacyjne i sportowe dla dzieci i młodzieży.

Jak można wesprzeć WOŚP 2021 poza tradycyjnym składaniem datków?

W tym roku Fundacja WOŚP oferuje szeroki wachlarz możliwości wsparcia jej działań. Oprócz tradycyjnego składania datków, można wesprzeć WOŚP 2021 poprzez:

– zakup specjalnych produktów, takich jak koszulki, smycze czy kubki;

– udział w licytacjach internetowych;

– dokonanie zakupu na stronie sklepu internetowego WOŚP;

– udział w zbiórce pieniędzy na platformie crowdfundingowej;

– przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 zakończyła się sukcesem. Zebrano ponad 200 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii WOŚP. Dzięki wsparciu milionów ludzi, którzy wpłacili swoje datki, WOŚP może dalej służyć dobroczynnym celom i pomagać potrzebującym. Jesteśmy dumni z tego, że Polacy tak chętnie wspierają tak ważną inicjatywę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *