Biznes

Pozapłacowe benefity pracownicze – jak skutecznie zmotywować pracowników?

• Zakładki: 475


Aktualny rynek pracy jest bardzo łaskawy dla pracowników, którzy mogą przebierać w ofertach pracy. Dotyczy to za równo specjalistów, jak i osób na mniej wyspecjalizowane stanowiska pracy. Dla pracowników niezmiennie najistotniejsza jest wysokość wynagrodzenia, ale ważne są także inne czynniki, a wśród nich najpopularniejsze: prywatna opieka medyczna, karty Multisport, nauka języków obcych czy kursy zawodowe. Jak zmotywować pracowników, by chcieli pracować właśnie dla nas?

Dlaczego warto wprowadzić benefity w swojej firmie?

W zależności od możliwości finansowych możemy zaoferować dodatkowe benefity dla pracowników, których nie tylko uda nam się przyciągnąć do naszej firmy i zachęcić do współpracy, ale przede wszystkim zatrzymać na dłużej. W dłuższej perspektywie duża rotacja nie jest opłacalna dla pracodawcy, wiąże się bowiem z kosztami szkoleń, czasem potrzebnym na wdrożenie oraz ryzykiem, że kolejny pracownik szybko odejdzie z naszej firmy. Dlatego warto inwestować w dobrych pracowników, a wyższa pensja oraz dodatkowe korzyści okażą się korzystne również dla nas.

Inne benefity pracownicze – poszukaj inspiracji w innych firmach

Nie wszystkie benefity pracownicze wymagają dużego nakładu finansowego. Czasami wystarczy prosty zabieg, jak wstawienie stołu z piłkarzykami czy Czwartek z Pizzą – jeden dzień, w którym zamówisz pizzę lub inne danie dla wszystkich pracowników, będzie także doskonałą formą integracji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
576 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *