Finanse

Faktoring dla nowych firm – czy to możliwe?

• Zakładki: 87


Dla osób, które dopiero co założyły firmę, często problemem są pieniądze na jej szybki rozwój. Warto wiedzieć, iż istnieje możliwość finansowania, szczególnie ceniona przez początkujących przedsiębiorców, zwana faktoringiem. Czym jest faktoring dla nowych firm?

Co to jest faktoring?

Faktoring wbrew pozorom nie jest wszystkim znany, zwłaszcza osobom, które dopiero co zaczynają prowadzenie własnej firmy. Faktoring wygląda w ten sposób, iż przedsiębiorca, który wystawia fakturę, nie musi czekać na przelew od kontrahenta. Dostaje pieniądze za fakturę niemalże natychmiast, ponieważ przedsiębiorca sprzedaje wierzytelność faktorowi, czyli firmie faktoringowej. 

Firma faktoringowa pobiera niewielką prowizję. Kontrahent robi natomiast przelew na konto firmy faktoringowej, kiedy termin płatności zbliża się ku końcowi. Faktor jest zatem trzecim podmiotem, który w pierwszej kolejności wykupuje fakturę, a następnie odzyskuje pieniądze. 

Faktoring dla nowych firm

Faktoring dla nowych firm jest obecnie niezwykle popularny, a zwłaszcza wśród firm budowlanych, transportowych czy produkcyjnych. Z faktoringu mogą korzystać jednak przedsiębiorcy działający w różnych branżach. 

Warto także wspomnieć, iż na faktoring coraz częściej decydują się freelancerzy, czyli osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Mowa tutaj o zawodach takich jak: grafik, copywriter czy programista. Freelancerzy często świadczą usługi dużym firmom, które bardzo często chcą faktur z wydłużonym terminem płatności. Dlatego też faktoring dla nowych firm, który jest prowadzony przez osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, może być dobrym pomysłem.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
100 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *