Finanse

Dodatkowe źródła dochodu – sposoby na podratowanie domowego budżetu

• Zakładki: 479


Jakie dodatkowe źródła dochodu pomogą szybko podratować domowy budżet? Które prace nie wymagają specjalistycznych umiejętności ani doświadczenia i są pożądane na rynku? Przekonaj się, co możecie zrobić dla swojej rodziny Ty i Twój partner, a także jakich prac mogą podjąć się nastolatki, by odciążyć rodziców z ponoszenia wydatków na nadprogramowe przyjemności.

Praca dodatkowa dla dorosłych

Niektóre zawody nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia, lecz raczej pewnego usposobienia i cech charakteru. Należą do nich m.in. telemarketer i opiekun do dzieci. Obie prace można wykonywać z domu. W pierwszej trzeba wykazywać się cierpliwością i mieć żyłkę do sprzedaży. (Żyłka do sprzedaży przyda Ci się również w handlu kosmetykami lub innymi przedmiotami wśród znajomych). W drugiej niezbędna jest empatia i dobra ręka do dzieci. Ogłoszenia o zdalnych pracownikach call center i opiekunach do dzieci znajdziesz w internecie i lokalnej prasie.

Aby udzielać korepetycji dzieciom lub osobom dorosłym, nie musisz zdobywać dodatkowej wiedzy – wystarczy Ci ta, którą już posiadasz. Może potrafisz grać na gitarze lub świetnie mówisz po angielsku? Nauczaj tego innych.

Dorośli mogą zarabiać także na transkrypcjach nagrań audialnych lub audiowizualnych, marketingu internetowym, przygotowywaniu ozdób lub posiłków na imprezy okolicznościowe urządzane przez znajomych i sąsiadów, a także na wynajmowaniu nieużywanej przestrzeni: miejsca parkingowego, komórki lokatorskiej, piwnicy.

dwie dziewczyny, nauka

Lekka praca dla nieletnich

Jeżeli jesteś nastolatkiem i chcesz nieco odciążyć rodziców finansowo, samodzielnie zarabiając na własne przyjemności, ale jednocześnie chodzisz do szkoły, podejmij się lekkiej pracy dodatkowej. Możesz wykonywać ją przez kilka godzin dziennie, tylko w wybrane dni tygodnia lub weekendy.

Propozycje lekkich prac dla nastolatków to: mycie aut, wyprowadzanie psów, opieka nad dzieckiem, koszenie trawników, robienie zakupów, roznoszenie lub rozdawanie ulotek, promowanie produktów i usług (bycie hostem/hostessą), inwentaryzacja w sklepie, porządkowanie biur. Młodzież dobrze czująca się w pracach multimedialnych może na zlecenie montować filmy i nagrania audio czy retuszować zdjęcia. Przy okazji zbuduje portfolio na przyszłość.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
330 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *