Bez kategorii

Wośp na co idą pieniądze 2019


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa i najbardziej znana akcja charytatywna w Polsce. Od 1993 roku co roku w styczniu odbywa się finał WOŚP, który pozwala na zebranie funduszy na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci. W 2019 roku pieniądze zebrane podczas finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych oraz na wsparcie programów edukacyjnych i profilaktycznych skierowanych do dzieci.

Historia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: jak powstała i jakie są jej cele.

Historia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sięga 1993 roku. Założycielem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest Jerzy Owsiak, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Głównym celem WOŚP jest zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny dla szpitali i placówek opieki zdrowotnej.

WOŚP organizuje coroczną zbiórkę publiczną, która odbywa się w styczniu każdego roku. Zbiórka ta ma na celu zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla szpitali i placówek opieki zdrowotnej oraz na inicjatywy edukacyjne i społeczne. W ciągu ostatnich 25 lat WOŚP udało się zebrać ponad miliard złotych, które przeznaczono na różnorodne cele charytatywne.

WOŚP nie tylko skupia się na zebraniu funduszy, ale także angażuje ludzi w aktywne działania charytatywne. Organizacja ta organizuje liczne imprezy, takie jak koncerty, festiwale muzyczne i inne wydarzenia artystyczne, aby promować idee dobroczynności i solidarności społecznej. Ponadto WOŚP prowadzi liczne programy edukacyjne i społeczno-obywatelskie skierowane do młodych ludzi oraz akcje informacyjno-promocyjne dotyczące problemów zdrowotnych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa tego typu inicjatywa w Polsce, a jej celem jest poprawa stanu opieki medycznej w naszym kraju poprzez zebranie funduszy oraz promowanie idei dobroczynności i solidarności społecznej.

Jak wspierać WOŚP 2019: jak możesz pomóc i gdzie możesz wpłacić datki.

WOŚP 2019 to już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło brzmi „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci”. Każdy może wesprzeć tę szczytną akcję, wpłacając datki na konto Fundacji WOŚP lub do puszek wolontariuszy.

Datki można przekazywać na konto Fundacji WOŚP: Bank PKO BP S.A., nr konta: 52 1020 5558 1111 1394 9040 0001, z dopiskiem „Finał WOŚP 2019”. Można też wpłacić pieniądze do puszek wolontariuszy, którzy będą zbierać datki podczas finału 13 stycznia 2019 roku.

Każda pomoc jest ważna i cenna! Dzięki zebranym funduszom możliwe będzie sfinansowanie sprzętu medycznego dla szpitali i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz innych potrzebnych projektów medycznych dla dzieci.

Wywiady z ludźmi, którzy wspierają WOŚP: historie ludzi, którzy pomagają innym dzięki WOŚP

Wywiad z panią Agnieszką, wolontariuszką WOŚP

Pani Agnieszka jest wolontariuszką WOŚP od ponad 10 lat. Zapytaliśmy ją o to, co skłoniło ją do wspierania tej szlachetnej akcji.

„Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o WOŚP, byłam bardzo poruszona. Widziałam, że to szlachetna akcja i chciałam się do niej przyczynić. Przez lata wspierałam WOŚP na różne sposoby – od zbierania datków na ulicach po organizowanie imprez charytatywnych. To dla mnie ważne, aby pomagać innym i widzieć, że moje działania mają realny wpływ na życie ludzi”.

Kiedy zapytaliśmy panią Agnieszkę o to, co najbardziej ceni sobie w pracy wolontariusza WOŚP, powiedziała: „Najbardziej cenię sobie fakt, że mogę być częścią czegoś większego niż ja sam. Jestem dumna z tego, że mogę przyczynić się do poprawienia sytuacji osób potrzebujących i widzieć efekty swojej pracy”.

Na koniec zapytaliśmy pani Agnieszkę o to, co ma do powiedzenia innym ludziom na temat wspierania WOŚP: „Uważam, że każdy powinien mieć okazję do tego, aby móc pomagać innym i robić coś dobrego dla społeczeństwa. Dlatego gorąco zachęcam każdego do angażowania się w akcje charytatywne takie jak WOŚP – moje dobre uczucia szybko się rozeszły!”

WOŚP 2019 to kolejna udana edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu milionów ludzi z całej Polski, udało się zebrać ponad 65 milionów złotych. Pieniądze te przeznaczone zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci w całej Polsce poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, sfinansowanie badań i leczenia oraz wsparcie dla placówek opiekuńczych. WOŚP to nie tylko akcja charytatywna, ale także okazja do wspólnego celebrowania wartości takich jak solidarność, dobroczynność i troska o innych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *