Kariera

Nauka angielskiego od podstaw – samodzielnie czy na kursie?

• Zakładki: 67


Nie potrafisz posługiwać się językiem angielskim lub znasz go w bardzo małym stopniu, ale chcesz to zmienić. Jak zacząć: samodzielnie czy ze wsparciem? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety obu rozwiązań.

Angielski od podstaw na kursie językowym

Zapisanie się na angielski od podstaw w profesjonalnej szkole językowej to sposób, by poznać ten język w czytaniu, rozumieniu, słuchaniu i co najważniejsze mówieniu. Poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej ćwiczy się umiejętności w praktyce – pod okiem wykwalifikowanego lektora. Nie będziesz ćwiczył suchych i nieżyciowych zdań, tylko próbował sił w zwyczajnych codziennych rozmówkach. W trakcie mówienia nabywamy pewności siebie, walczymy  z lękiem samodzielnego zabierania głosu czy popełniania błędów. Ponadto opłata za kurs podtrzyma Twoją motywację, a obserwacja wyników innych kursantów zadziała na zasadzie pozytywnej konkurencji.

Minusem nauki w szkole może być konieczność dojeżdżania na miejsce. W tym przypadku dostępne jest alternatywne rozwiązanie – kurs online. 

Samodzielna nauka języka angielskiego

Angielskiego możesz się nauczyć bezpłatnie, bo samodzielnie. Masz do dyspozycji bogate zasoby internetu, w tym filmiki native speakerów i nauczycieli, artykuły po angielsku, testy i quizy.

Niestety samemu nauczysz się przede wszystkim rozumieć ze słuchu i czytać, niekoniecznie zaś mówić i pisać. Nikt nie będzie poprawiał Twoich błędów językowych przez co utrwalisz błędy i w późniejszym czasie będzie bardzo trudno ich się oduczyć.

Brak żywego człowieka do rozmowy sprawi, że nie nauczysz się zastosowania angielskiego w praktyce. Aby osiągnąć to ostatnie, możesz znaleźć partnera do nauki z zagranicy, jednak prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić drugie tyle czasu, aby odwdzięczyć się i nauczyć czegoś tę osobę.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Archibald.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
139 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *